2018 nyarán, a budapesti könyvhétre megjelent „A rendes lányok csendben sírnak” c. regényem. Fél év alatt négyszer nyomtatta újra a kiadó, sokan írtak róla, végigsöpört a médián, hetente kétszítettek velem interjút a témával kapcsolatban. Egészen elképesztö, hogy az a történet, amire annyira sokan legyintettek, hogy “ugyan már, ki a fenét fog érdekelni” nagyon sok embert megmozgat…
Szerepelt tévében, rádióban és én végtelenül boldog vagyok, hogy az egyáltalán nem szexi és nem könnyed témáimmal sokan megismerkedtek.
Ide gyűjtöttem össze az interjúk/riportok/podcastok egy részét:
INDEX: AKI NEM KÖSZÖNT ELÉG HANGOSAN, ANNAK FELGYÚJTOTTÁK A HAJÁT
A rendes lányok csendben sírnak címmel a kilencvenes évek dunaszerdahelyi maffiauralmáról írt regényt Durica Katarina. A somorjai születésű írónő megtörtént eseményeken alapuló regényének főszereplői azok a nők, akik a mai napig nem tudták feldolgozni mindazokat a szörnyűségeket, amiket a vadállattá vedlett maffiózók okoztak nekik.
ITT tudod elolvasni Dezső András interjúját.
HVG: A rendes lányok csendben sírnak című új könyvében hangot akart adni a hangtalanoknak?
Durica Katariba: Ritka dolog Európában, hogy gengszter és áldozata ugyanabban a paneltömbben lakik. A kilencvenes években Dunaszerdahely a saját törvényei szerint működő város volt, ahol a maffiózók mindenkit, a saját szomszédjaikat is sanyargatták.
HVG teljes interjúja ITT
Nők Lapja: Szlovákul szeretni, magyarul rettegni – Közeli Durica Katarina írónővel
Pár évvel ezelőtt egy fogadáson találkoztam vele először, ott voltak az írók, akik utálják a partikat, elveszetten álldogáltak a tömegben. No meg a pesti társasági élet ismert alakjai, akik imádnak úgy tenni, mintha utálnák. Aztán belépett egy lány, és mindenkire ráköszönt, rámosolygott. Vass Virág interjúja.
Nem messze Pozsonytól és nem messze Budapesttől a kilencvenes években létezett egy majdnem terrorállam: a magyar lakta Csallóközben a maffia volt az úr.
Brutális világnak, amely több száz ember életébe került, és amely brutális világnak a titkait még ma is folyamatban lévő bűnvádi eljárások próbálják felfedni.
No meg egy könyv.
Tóth Szabolcs Töhötöm podcastjét ITT tudod meghallgatni.
– Hogyan született az az ötlet, hogy a dunaszerdahelyi maffia női áldozatairól írjon?
– Dunaszerdahelytől körülbelül húsz kilométerre, Somorján nőttem fel. Az egész gyerekkoromat, és sok környéken élő emberét, meghatározták a maffiatörténetek. Gyakorlatilag nem volt olyan családi összejövetel, ahol ne jöttek volna szóba a dunaszerdahelyi események. Mintha messzi országokban történt, legendaszerű történeteket hallottunk volna, amelyeknek a tragikus részeit inkább bagatellizálták. Furán hangozhat, de a mindennapjaink része volt a maffia, így egyáltalán nem kellett keresnem a témát. A Magyar Idők interjúját ITT tudod elolvasni.
Az ATV Start műsorát ITT tudod megnézni.
TRAUMAREGÉNY A GYÓGYULÁS REMÉNYÉVEL – INTERJÚ DURICA KATARINA ÍRÓNŐVEL
Harmadik regénye, A rendes lányok csendben sírnak az Ünnepi Könyvhétre jelent meg. Több mint húsz évvel azután, hogy dunaszerdahelyi nők tucatjainak életét tette tönkre a helyi maffia, a felvidéki születésű újságírónő elővette a megrázó témát, és felkutatta az érintetteket. Nem várt érdeklődés kíséri új kötetét: tíz nappal a megjelenését követően már újra kellett nyomni.A Szív magazin címlapinterjújűt ITT tudod elolvasni.